Заходи в Чорнобаївському районному центрі зайнятості

Деталі

чорнобаївське бпд центр зайнятості118 січня 2019 року, в рамках меморандуму про співпрацю, керівник Чорнобаївського бюро правової допомоги Інна Копійка спільно з фахівцем з профорієнтації Чорнобаївського районного центру зайнятості Ольгою Ведмідь провели для безробітніх, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, засідання «круглого» столу на тему: «Офіційне та неофіційне працевлаштування: що ти обираєш?».

Одним з пріоритетних питань сьогодення, які потребують негайного вирішення, є детінізація зайнятості населення та легалізація заробітної плати.

Учасникам заходу було наголошено, що перш, ніж погодитися на роботу без укладання трудового договору з оплатою праці «у конверті», слід зважити всі переваги офіційного працевлаштування, серед яких:

1. Економічні й соціальні гарантії. Це означає, що після офіційного укладання трудового договору працівник користується такими правами, як право на гарантований розмір заробітної плати (у тому числі доплати, надбавки й заохочувальні виплати); право на відпустку, у тому числі додаткову й без збереження зарплати, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами; право на оплату лікарняного; право на достроковий вихід на пенсію через шкідливі умови праці; право на скорочений робочий день, тиждень через шкідливі умови праці; право не працювати у вихідний і святковий день; право не залучатися до понаднормових робіт без бажання працівника; право на допомогу в зв’язку з безробіттям; право на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань; право на зарахування виробничого стажу; право на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості; право на гарантії за колективним договором.

2. Трудові гарантії. Офіційне укладення трудового договору захищають найманого працівника відповідно до чинного трудового законодавства у разі порушення його прав, а саме: якщо роботодавець затримує виплату заробітної плати; відмовляється оплатити виконану роботу; не додержується інших своїх зобов’язань.

Відсутність офіційно оформлених трудових відносин між роботодавцем і працівником означає, що працівник не матиме всіх наведених вище гарантій.

Отже, соціальний захист сьогодні та пенсійне забезпечення в майбутньому залежить, перш за все, від свідомої громадянської позиції самих працюючих” - зазначила наприкінці зустрічі Інна Копійка.

чорнобаївське бпд центр зайнятості2

 Цього ж дня, фахівцями Чорнобаївського бюро правової допомоги для трудового колективу районного центру зайнятості проведено лекцію на тему: «Як протидіяти домашньому насильству?» під час якої проінформовано присутніх про відповідальність та спеціальні заходи, які гарантовані державою постраждалим від домашнього насильства. Також було доведено інформацію про проект МЮУ «Я маю право!», його основні завдання та надано роздаткові тематичні матеріали.

   

Ген справедливості

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua