Спільна робота заради успішного розвитку громади

Деталі

Одним із чинників, що породжують неспроможність ефективного розвитку територіальних громад є низький рівень правової обізнаності громадян, особливо жителів сіл, з  життєво необхідними юридичними законами, а також з правами та механізмами їх захисту.

15 березня 2019 року фахівці Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно з помічником народного депутата України  Владислава Голуба Оксаною Гіщіною, в рамках меморандуму про співпрацю, провели виїзні прийоми громадян на базі Вознесенської та Привітненської сільських рад Золотоніського району.

   Цей захід був спрямований на роз”яснення змісту ключових реформ у сфері соціального захисту, пенсійної реформи та виборчого законодавства.

Найбільш актуальним для більшості громадян, які взяли участь в консультуванні, стало питання щодо виплати житлових субсидій пенсіонерам.

   Сільським жителям було повідомлено, що з першого березня 2019 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 62 “Про призначення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, виплату житлових субсидій у готівковій формі особам, які  отримують пенсію, здійснюватиме Пенсійний фонд України.

   Для домогосподарств, яким субсидія призначена до 31 грудня 2018 року, починаючи з субсидії за лютий 2019 року вона буде виплачуватися готівкою. Для домогосподарств, яким субсидія призначена з січня 2019 року, її надання здійснюється у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів АТ “Ощадбанк”, для подальших розрахунків із надавачами послуг.

   Громадянам було наголошено на необхідності, після отримання субсидії готівкою, забезпечити оплату спожитих послуг, оскільки наявність простроченої заборгованості унеможливить подальше надання державної підтримки.  

      Крім того, у рамках реалізації проекту "Я маю право голосу!" фахівцями Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено інформування громадян про виборчі права, закріплені в чинному законодавстві та порядок їх реалізації.

   Особливу увагу звернуто на питання як проголосувати за місцем перебування та що робити коли у списку виборців відсутня помітка “НСП” (не здатний самостійно пересуватися).

   Кожен учасник зустрічі отримав тематичні буклети системи БПД та проекту Міністерства юстиції України “Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!”.

   

Ген справедливості

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua