Профілактичний захід для школярів

Деталі

chrobshk10 травня 2019 року керівником відділу «Чорнобаївське бюро правової допомоги» Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Інною Копійкою спільно з старшим інспектором Чорнобаївського районного сектору філії Центру пробації в Черкаській області Ярославою Швиденко та начальником Чорнобаївського районного відділу ДВС ГТУЮ у Черкаській області Богданом Волошиним на базі Чорнобаївської ЗОШ № 1, для учнів 9-10 класів, проведено правовий всеобуч на тему: «Злочинність неповнолітніх в Україні: причини та шляхи запобігання». 

Майбутнє України як правової європейської держави залежить від реалій сьогодення. На жаль, кризові явища в економічній, політичній і соціальній сферах, притаманні перехідному трансформаційному етапу, на якому перебуває наша держава, впливають на кожну людину. Особливо вразливі до всіх негараздів діти. Міжнародно-правові документи, присвячені правам дітей, до яких відносять осіб до 18 років (зокрема, Декларація прав дитини 1959 р. і Конвенція про права дитини 1989 p.), націлюють усі держави на допомогу дітям та їх захист, на створення здорових умов життя та своєчасне розв´язання їхніх проблем. Але відсутність соціально сприятливих умов для саморозвитку дитини в сучасному українському суспільстві часто призводить до девіацій (відхилень) у поведінці підлітка, а потім і до вчинення злочинів.

У ході заходу учнів було проінформовано щодо невтішної статистики злочинів, які вчиняються неповнолітніми, наслідки, до яких вони можуть призвести та яка настає відповідальність згідно законодавства України.

Зокрема, спікери розповіли про особливості адміністративної та кримінальної відпові- дальності неповнолітніх та як це негативно впливає на подальшу долю людини.

Аби донести підліткам важливість у їхньому житті уникнення будь-яких правопорушень, негативних вчинків та їх наслідків, гості навели низку прикладів кримінальних злочинів, вчинених неповнолітніми та визначене законом покарання.

Захід на порушену тему викликав інтерес в учнів, які не лише уважно слухали наведені факти, а й ставили запитання щодо тієї чи іншої ситуації.

chornobshk1На завершення, школярів та педагогічний колектив ознайомлено з інформаційною кампанією Міністерства юстиції “Відповідальне батьківство” та поширено тематичні буклети.

   

Ген справедливості

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua