Правопросвітницька робота фахівців бюро правової допомоги

Деталі

бюро2 листопада 2018 року начальником Канівського бюро правової допомоги Оленою Васильченко з метою підвищення рівня правової обізнаності сільського населення в різних сферах життя проведено черговий семінар на тему «Позасудовий та судові шляхи зняття особи з реєстрації місця проживання» для жителів міста Канів та району, які перебувають на обліку в Канівській міськрайонній філіі Черкаського обласного центру зайнятості.

Увагу присутніх акцентовано на тому, що питання примусового зняття особи з реєстрації місця проживання є актуальним, оскільки через реєстрацію у квартирі чи будинку осіб, які фактично там не проживають, у власника домоволодіння виникають проблеми під час здійснення різних операцій пов’язаних з продажем, даруванням, спадкуванням житла та ін. До того ж, домовласники не можуть отримати субсидію, оскільки при цьому враховується кількість зареєстрованих осіб. Нерідко зареєстрована людина з різних причин не має можливості добровільно знятися з місця реєстрації. В таких випадках виникає потреба у примусовому знятті такої особи з реєстрації місця проживання.

У ході зустрічі непрацюючих громадян ознайомлено з двома шляхами зняття особи з реєстрації місця проживання: позасудовим та судовим.

Роз’яснено, що позасудовий шлях – це коли особа добровільно надає згоду на зняття її з реєстрації місця проживання. В такому разі особа повинна подати заяву до виконавчого органу сільської, селищної або міської ради за місцезнаходженням житлового приміщення, або до центру надання адміністративних послуг за місцезнаходженням житлового приміщення, в якому зареєстрована особа. Якщо особа не може самостійно подати заяву, від її імені такі дії може здійснити представник за довіреністю. Орган реєстрації приймає рішення про зняття з реєстрації або про відмову у знятті з реєстрації місця проживання особи та вносить відомості про зняття з реєстрації місця проживання у паспорт в день подання особою або її представником заяви та всіх необхідних документів.

Судовий шлях зняття особи з реєстрації – це позбавлення особи права на користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації - залежить від того, чи належить така особа до членів сім’ї власника житлового приміщення. Якщо особа, яку власник майна бажає позбавити права користування житловим приміщенням (зняти з реєстрації) є членом його сім’ї (чоловік або дружина власника, їх діти та батьки, а також інші особи, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство) - таку особу може бути позбавлено права на користування житловим приміщенням у випадку, коли вона не проживає у цьому житловому приміщенні без поважних причин понад одного року, якщо інше не встановлено домовленістю із власником житлового приміщення.  В такому разі власник житлового приміщення  має право звернутись до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації. Якщо особа, не є членом його сім’ї, в такому разі власник житлового приміщення в будь-який час може звернутись до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації.

Цього ж дня фахівцями бюро на базі Канівської міської бібліотеки імені Тараса Шевченка проведено інформаційну годину на тему «Порядок поновлення на роботі незаконно звільненого працівника». Присутнім поінформовано про строк оскарження рішення про незаконне звільнення (у цьому випадку громадяни звільняються від сплати судового збору), порядок поновлення на роботі та відшкодування середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.

Після проведення семінару у приміщенні бібліотеки організовано роботу дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги через Skype-зв'язок, зокрема з використанням можливостей системи «Бібліоміст». За допомогою сучасних інформаційних технологій надано юридичну консультацію щодо визнання договору оренди земельної ділянки недійсним.

У рамках реалізації проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», учасників заходів ознайомлено з проектом, завдання якого забезпечити українців інформацією про права, які гарантовані їм Конституцією і законами України, навчити ці права реалізовувати та захищати.

   

Ген справедливості

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua