Правопросвітницька лекція у Канівському коледжі культури і мистецтва

Деталі

В рамках правопросвітницької компанії «Я маю право голосу!» 18 березня 2019 року фахівцем відділу «Канівське бюро правової допомоги» Оленою Васильченко проведено лекцію на тему: «Виборчі права громадян та способи їх захисту» для студентів Канівського коледжу культури і мистецтва.

    

  

 Під час лекції студентів проінформовано про:

  • реалізацію виборчих прав;
  • способи захисту виборчих прав;
  • порядок голосування на виборах;
  • процедуру перевірки включення себе до Державного реєстру виборців та списків

виборців на виборчих дільницях;

  • порядок зміни місця голосування без зміни виборчої адреси;
  • відповідальність за порушення законодавства про вибори Президента України.

        Працівник бюро зазначила, що слід перевірити й достовірність особистих даних виборця, адже внести необхідні зміни можна не пізніше, як за 5 днів до голосування. У день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться.

         Перевірити інформацію про включення громадян до реєстру виборців можна завітавши особисто до відділу ведення Державного реєстру виборців або до дільничної виборчої комісії, або он-лайн, скориставшись сайтом  www.drv.gov.ua

       Олена Васильченко нагадала студентам і про відповідальність виборців у разі їх підкупу. Так, прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцем для себе чи третьої особи неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення будь-яких дій, пов'язаних із реалізацією свого виборчого права, караються штрафом або виправними роботами або ж навіть обмеженням волі.

       У ході лекції студенти задавали питання, які їх цікавили та активно брали участь в обговоренні, оскільки в 2019 році вони будуть вперше реалізовувати своє право голосу на виборах Президента України.

   

Ген справедливості

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua