Правопросвітницькі заходи відділу «Канівське бюро правової допомоги»

Деталі

kaniv1705115 травня 2019 року заступник начальника відділу «Канівське бюро правової допомоги» Олена Васильченко провела семінар для громадян, які перебувають на обліку в центрі зайнятості. Учасники зустрічі обговорили актуальну тему - права сезонних працівників та порядок укладення сезонного договору.

Правник пояснила присутнім, що сезонні роботи – це роботи, які у зв’язку з певними природнокліматичними умовами не можуть виконуватися протягом повного року (12 місяців) та не перевищують 6 місяців. Перелік сезонних робіт визначений спеціальним списком, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.1997 № 278 «Про затвердження Списку сезонних робіт і сезонних галузей».

За статтею 23 КЗпП України, строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами. Сезонними та тимчасовими працівниками трудові договори укладають або на визначений строк, встановлений за згодою сторін, або на період виконання певної роботи.

Варто звернути увагу, що на тимчасових та сезонних працівників поширюються форми та системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат, що діють на підприємстві. Також, важливо знати, що оплата праці за виконану тимчасовим або сезонним працівником місячну чи погодинну норму праці має проводитися не нижче мінімальної заробітної плати.

При прийнятті сезонного працівника на роботу, випробувальний строк з метою перевірки відповідності працівника наданій йому робі не встановлюється.

Сезонні працівники, так само, як і інші працівники мають право на щорічну відпустку. Сезонні працівники-жінки, також мають право на отримання відповідної відпустки і виплату допомоги по вагітності і пологах у загальному порядку (надавши листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами).

В рамках проведення Всеукраїнської правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство», з метою підвищення обізнаності населення про механізм реалізації та захисту прав дитини на належне утримання та безпечне освітнє середовище, під час семінару присутнім особам надано інформацію про розмір аліментів на утримання дитини, про податкову знижку на навчання дитини, про порядок отримання послуги «Муніципальна няня».

Цього ж дня працівник бюро в межах інформаційної компанії «Відповідальне батьківство» провела робочу зустріч з працівниками місцевого центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді виконавчого комітету Канівської міської ради.

Під час заходу присутні обговорили такі нагальні питання, як захист прав дітей та жінок, стягнення аліментів в порядку наказного провадження, умови виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків, отримання послуги “Муніципальна няня”, податкової знижки на навчання, інших стимулів та гарантій.

Фахівець бюро зазначила, що стаття 150 Сімейного кодексу України передбачає покладення на батьків виконання обов'язків щодо виховання та розвитку дитини. Саме на сім'ю покладені не лише функції відтворення та продовження роду, в ній ще закладаються основи виховання та формування майбутньої особистості, відбувається передача нащадками духовних цінностей, життєвого досвіду, трудових навичок, національних особливостей.

kaniv1705З метою інформування батьків щодо механізмів реалізації та захисту прав дітей на належне утримання та безпечне освітнє середовище в приміщенні центру були розміщенні інформаційні матеріали: «Відповідальне батьківство: пам’ятка для батьків», «Відповідальним батькам – урядова підтримка», «Податкова знижка на навчання», «З дитиною за кордон легко».

   

Ген справедливості

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua