Інформування сільського населення про спільну ініцативу Мін’юсту та системи БВПД «Сімейні радники»

Деталі

Чорнобаївське БПД  виїзд с.Крутьки21 листопада 2018 року на базі Крутьківської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області фахівцями Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно з представниками Головного територіального управління юстиції у Черкаській області проведено черговий виїзний прийом жителів сільської місцевості. 

У ході консультування відвідувачам роз’яснено порядок оформлення земельної ділянки, особливості оформлення спадкових прав на нерухоме майно, порядок оформлення соціальної допомоги для дитини з інвалідністю, процедуру стягнення аліментів тощо.

Місцевих жителів поінформовано про систему безоплатної правової допомоги та про основні засади загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!». Зокрема акцентовано увагу на новій спільній ініціативі Міністерства юстиції України, системи Безоплатної правової допомоги та громадськості – «Сімейні радники», яка спрямована на забезпечення захисту прав громадян у сфері сімейного права.

До відома присутніх доведено, що сімейні радники – це активні українці, лідери суспільної думки у власній громаді, більшість з яких самі постали перед проблемами домашнього насильства і вже давно допомагають іншим людям боротися за свої права. Вони спільно з юристами системи безоплатної правової допомоги, фахівцями державної виконавчої служби, психологами, співробітниками Національної поліції та інших органів влади допомагатимуть громадянам отримувати інформацію з питань сімейного права та захищати їхні права.

Фактично сімейні радники працюватимуть як волонтери та забезпечуватимуть комунікацію між постраждалими та відповідними співробітниками Мін’юсту та інших органів державної влади. Вони виступатимуть лише допоміжною ланкою. Консультації та захист надаватимуть громадянам юристи й адвокати системи безоплатної правової допомоги.

Чорнобаївське БПД  виїзд с.Крутьки1

З метою підвищення рівня правової обізнаності сільського населення серед присутніх поширено буклети «Забирають бізнес? Відбирають майно?», «Не знаєш, як вирішити спір?», «Не знаєш, як оформити договір оренди землі?», «Не знаєш, як оформити субсидію?», «Виконання рішення суду: пам’ятка для стягувача», «Виконання рішення суду: пам’ятка для боржника», «Як протидіяти домашньому насильству?», інформаційне видання Міністерства юстиції України «Юстиція відкрита для людей» тощо.

   

Ген справедливості

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua