Юрист системи БПД допомогла в судовому порядку оформити спадщину

Деталі

BPD-helps-poster02До Черкаського місцевого центру звернулися жителі міста Черкаси для призначення захисника за рахунок держави для представництва інтересів у суді. Наказом Центру клієнтам призначено працівника відділу представництва - адвоката Анну Кушнір. Після зустрічі з клієнтами та вивчення матеріалів представник позивачів звернулася до суду із позовом  про визнання права власності в порядку спадкування, обґрунтовуючи вимоги наступним.

24 вересня 2015 року померла бабуся позивачів. Після її смерті відкрилась спадщина на 1/2 квартири, що знаходиться в місті Черкаси. За життя бабуся залишила заповіт, яким заповідала все своє майно онукам. На час відкриття спадщини позивачі проживали разом зі своєю бабусею та були зареєстровані за однією адресою.

Онуки бабусі звертались до Першої державної Черкаської нотаріальної контори, державного нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, проте не змогли отримати свідоцтво про право на спадщину у зв’язку з відсутністю оригінала документа, який встановлює право власності спадкодавця на спадкове майно.

Таким чином онуки померлої бабусі були позбавлені можливості провести державну реєстрацію свого права у зв’язку з втратою спадкодавцем оригіналу правоустановлюючого документу на спадкове майно.

Відсутність належного оформлення спадкових прав на квартиру надає підстави територіальній громаді за місцем знаходження спадкового майна набути право власності на таке майно шляхом визнання спадщини відумерлою. А відтак, оскільки спірне майно перебуває на території Черкаської міської ради, Черкаська міська рада визначена як відповідач по справі про визнання права власності в порядку спадкування.

Анна Кушнір просить Соснівський районний суд визнати за синами померлої бабусі право власності на 1/2 квартири в місті Черкаси в порядку спадкування за заповітом.

 В результаті розгляду справи позов задоволено в повному обсязі. 

З повним текстом судового рішення можна ознайомитися на наступним посиланням:  http://reyestr.court.gov.ua/Review/78139692 

Нагадуємо: якщо у Вас виникли правові проблеми, зверніться до місцевих центрів з надання БВПД або підпорядкованих ним бюро правової допомоги. Крім первинної правової допомоги, на яку мають право всі громадяни, представникам вразливих категорій держава гарантує безоплатну вторинну правову допомогу, а саме: складання процесуальних документів, представництво в суді, адвокатські послуги.

   

Ген справедливості

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua