В Черкасах відбулися заходи до Всеукраїнського тижня з протидії булінгу

Деталі

46617 та 18 вересня головний спеціаліст Черкаського місцевого центру Ірина Крутоус, спільно із працівниками ГТУЮ в Черкаській області, провели уроки «Стопбулінг» для учнів 7-9 класів черкаських  шкіл № 3 та №4.

На уроках  учні дізналися про причини виникнення булінгу, як не стати жертвою булінгу й  як діяти у разі булінгу, про відповідальність, що  настає за вчинення булінгу та про те, до кого можна звернутися за допомогою.

Школярі виявили цікавість до роботи над розробленням стратегії з протидії булінгу і презентації своїх ідей, вчилися аналізувати ситуаційні історії з життя дітей, які вже зіткнулися з цією проблемою та пропонувати власний спосіб її вирішення.

Після уроку,  педагогічні працівники отримали поради як виявити  прояви в поведінці дитини, що можуть свідчити про її цькування однолітками, а також як діяти в ситуації булінгу.

Детальніше...

Спеціалісти системи БПД та ювенальної превенції навчають молодь протидіяти булінгу

Деталі

116З 16 по 20 вересня на Черкащині пройшов тиждень з протидії булінгу в межах правопросвітницького проекту Міністерства юстиції  «Я маю право!». Тема цькування у школі щораз набуває дедалі більшої гостроти і останнім часом є однією серед найактуальніших в українській освіті. 

Тиждень протидії булінгу – це комплексний захід, спрямований на одночасну та всебічну роботу з протидії булінгу у навчальних закладах. До Всеукраїнського тижня долучилися і працівники системи БВПД. Аби привернути увагу дітей до питання булінгу, виробити в них небайдужість до проблеми та співчутливе ставлення до жертв насилля, а також навчити молодь як протидіяти цьому негативному явищу,  17 вересня працівник Золотоніського місцевого Тетяна Жалобна за участі інспектора з ювенальної превенції Золотоноші Олександра Гуліча, провела тематичний урок «Стоп булінг» для  студентів-першокурсників Золотоніського коледжу ветеринарної медицини.

Детальніше...

У «Містечку USAID» жителі Черкащини більше дізналися про судову систему України

Деталі

3Минулого тижня, в межах акції "Містечко USAID", місія Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) спільно з Черкаським місцевим центром з надання БВПД представили черкасцям свої програми, які реалізуються в м. Черкаси та Черкаській області. У «Містечку USAID» жителі та гості міста отримали безоплатні юридичні консультації та інформаційно-освітні матеріали про судову систему України.

Працівники центру Ірина Крутоус та Таміла Данько надали безоплатні юридичні консультації з питань звернення до суду, з питань ризиків, пов’язаних з торгівлею людьми, правил безпечної подорожі, легального працевлаштування за кордоном та порядком надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, а також провели  з  дітьми  правові інтерактивні ігри «Хто і де є в залі суду» та «Справедливці».

«Містечко USAID» – це щорічна серія подій Агентства США з міжнародного розвитку, які проходять влітку у трьох різних містах України. У 2019 «Містечко» вже відбулося у Северодонецьку, а наступним містом після Черкас буде Маріуполь.

Детальніше...

Захист дітей — один з пріоритетів роботи системи БПД

Деталі

dityКожен член суспільства має права. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права, деякі особливості реалізації яких обумовлені виключно тим фактом, що її фізична та розумова незрілість потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист.

В залежності від віку дитини, законодавством передбачено різний обсяг та механізми реалізації її прав. Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави. Тому начальник відділу Чигиринського бюро правової допомоги Ірина Поліщук, спільно з працівниками Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, провели урок для учнів 1- 4 класів Суботівської загальноосвітньої школи І ступеня Чигиринського району Черкаської області.

У формі навчальної гри, Ірина Поліщук учням пояснила, що основним міжнародним документом, який регулює відповідне питання є Конвенція про права дитини від 20 листопада 1989 року. В українському законодавстві основними правовими документи з цього питання є Конституція України, Сімейний кодекс України, Закон України «Про охорону дитинства», Цивільний кодекс України.

Дитина - це особа віком до 18 років, тобто до досягнення нею повноліття. Малолітньою вважається дитина до досягнення нею 14 років, а неповнолітньою – у віці від 14 до 18 років.

Детальніше...

Робоча зустріч на тему: «Переведення з одного виду пенсії на інший»

Деталі

4.16.09.2019Відповідно до статті 10 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», особі, яка має право на різні види пенсій (за віком, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. За власним бажанням можна змінити вид пенсії, але не всім громадянам відомо про це.

Для вироблення спільних заходів щодо підвищення правової обізнаності громадян, 16 вересня заступник начальника Маньківського бюро правової допомоги Алла Яроцька взяла участь у зустрічі із співробітниками Маньківського відділу обслуговування громадян Головного  управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області на тему: «Переведення з одного виду пенсії на інший».

Під час зустрічі, учасники  обговорили порядок переведення з одного виду пенсій на інший. Цей порядок регулює стаття 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ІV.

Детальніше...

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua