Заходи по запобіганню кримінальної злочинності серед неповнолітніх

Деталі

2 212 грудня 2018 року з метою подолання криміногенної ситуації в дитячому та молодіжному середовищі працівниками Смілянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги прочитано лекцію на тему «Запобігання кримінальної злочинності серед неповнолітніх» для студентів Смілянського коледжу харчових технологій.

Присутніх поінформовано, що найпоширенішими злочинами серед учнівської молоді на сьогодні є крадіжки, хуліганство, нанесення тілесних ушкоджень. Бажання самоствердитися штовхає декотрих молодих людей до конфліктних ситуацій, скоєння ззовні безпричинних, а іноді незрозумілих злочинних проявів: побити людей, з якими не порозумілися, випадкових.

У ході зустрічі молодь ознайомлено з особливостями та підставами кримінальної відповідальності неповнолітніх, попереджено про наслідки вчинення правопорушень, адже кримінальні правопорушення здійснені неповнолітніми – це небезпечне соціальне явище.

У ході бесіди студентам наведено приклади злочинів, що здійснюються неповнолітніми, види й умови відбування покарань, ознайомлено з нормами Кримінального кодексу України.

Так, відповідно до ст. 22 Кримінального кодексу України кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років. Однак, Закон містить вичерпний перелік злочинів, кримінальна відповідальність за вчинення яких наступає з 14 років.

Крім того, в разі вчинення суспільно-небезпечного діяння особою, яка після досягнення одинадцятирічного віку до досягнення віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, до неповнолітнього застосовуються заходи виховного характеру.

Наголошено, що кожен має право на захист від обвинувачення та на безоплатну правову допомогу.

   

Ген справедливості

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua