У Черкаському міському центрі зайнятості обговорили питання відповідального батьківства, та працював пункт дистанційного доступу до безоплатної правової допомоги

Деталі

cherk2805На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Крім статусу батьківства, батьки отримують ще обов’язки, відповідальність за виховання та розвиток дитини.

27 травня 2019 року, в рамках проекту «Я маю право» та реалізації правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство», яка має підвищити обізнаність населення про механізми реалізації та захисту прав дитини, головний спеціаліст Центру Ірина Крутоус провела правопросвітній семінар на тему: «Відповідальне батьківство – запорука щастя дитини» для осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні.

Фахівець розповіла, що згідно із Сімейним кодексом, батьки зобов’язані виховувати свою дитину, піклуватися про її здоров’я, утримувати її до досягнення нею повноліття.

Зауважила, що за неналежне виконання батьківських обов'язків законодавством передбачено припинення соціальних виплат, позбавлення батьківських прав, притягнення до адміністративної відповідальності та, при злісному невиконанні, встановлених законом обов'язків, передбачена кримінальна відповідальність.

Також, учасників заходу проінформовано про перелік пільг на які мають право батьки, що доглядають за важкохворими дітьми, зокрема: виплату на тяжко хворих дітей, які не визнані в установленому порядку дітьми з інвалідністю, державної допомоги у розмірі прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку; право на відпустку без збереження заробітної плати для того з батьків, хто доглядає за важкохворою дитиною; зарахування до трудового стажу періоду догляду за важкохворою дитиною.

Всі бажаючі отримали візитки із зазначення контактних номерів та адресою Центру, а також буклети «БПД», «Я маю право» та «Відповідальне батьківство».

   

Ген справедливості

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua