У Черкасах підписали Меморандум про співпрацю з кризовим центром для жінок

Деталі

kryz-centr-bpd05Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Черкаській області та Благодійна організація «Черкаське обласне відділення БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» підписали Меморандум про співпрацю. На базі організації кілька років діє кризовий центр для жінок, які опинилися у скрутних життєвих обставинах, а також стали жертвами сімейного насильства. Серед усього іншого їм необхідна юридична підтримка. Тож така співпраця – на часі, зазначає Ольга Мардарь, заступниця голови правління Черкаського обласного відділення «Черкаське обласне відділення БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

kryz-centr-bpd02Зі змінами у законодавстві, право на всі види безоплатної вторинної правової допомоги отримали також особи, які постраждали від домашнього насильства.

kryz-centr-bpd01

До цього, зокрема у адміністративних та цивільних справах таке право мали найбільш чутливі та соціально незахищені категорії осіб.

kryz-centr-bpd06

«Особа може звернутися до центру, а центр уже надає адвоката, який фахово може розібратися у суті проблеми. Часто особи не знають про свої права і про те, що саме у даному конкретному випадку їх порушено. За допомогою законодавчих норм пояснюємо, де починається та межа між нормальним спілкуванням та порушенням прав людини», - зазначає Роман Бакатуро, начальник відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів РЦ з надання БВПД в Черкаській області.

kryz-centr-bpd04

Фахівці Регіонального центру з надання БВПД в області ознайомили керівництво кризового центру та його підопічних з їхніми правами. Їм також презентували Збірку новел життєвих прикладів насильства з коментарями психологів, порадами адвокатів, іншу методичну літературу з порадами юристів та про діяльність центрів.

68% жінок в Україні зазнає знущань у родині. Таку статистику минулоріч оприлюднив Інститут соціологічних досліджень НАН України. Закони, які визначають домашнє насильство як кримінальний злочин, діють у багатьох країнах Європи. Ухвалення відповідного документу також і в Україні було дуже на часі.

   

Ген справедливості

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua