Спеціалісти системи БПД та ювенальної превенції навчають молодь протидіяти булінгу

Деталі

116З 16 по 20 вересня на Черкащині пройшов тиждень з протидії булінгу в межах правопросвітницького проекту Міністерства юстиції  «Я маю право!». Тема цькування у школі щораз набуває дедалі більшої гостроти і останнім часом є однією серед найактуальніших в українській освіті. 

Тиждень протидії булінгу – це комплексний захід, спрямований на одночасну та всебічну роботу з протидії булінгу у навчальних закладах. До Всеукраїнського тижня долучилися і працівники системи БВПД. Аби привернути увагу дітей до питання булінгу, виробити в них небайдужість до проблеми та співчутливе ставлення до жертв насилля, а також навчити молодь як протидіяти цьому негативному явищу,  17 вересня працівник Золотоніського місцевого Тетяна Жалобна за участі інспектора з ювенальної превенції Золотоноші Олександра Гуліча, провела тематичний урок «Стоп булінг» для  студентів-першокурсників Золотоніського коледжу ветеринарної медицини.

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується фізичним або психологічним насильством.

Щоб краще зрозуміти що таке булінг та побачити, який вигляд він має, працівник місцевого центру запропонувала переглянути декілька соціальних відеороликів та обговорити підняті в них теми.     

«Ситуація з булінгом в Україні доволі невтішна. Статистика свідчить, що 67% дітей стикалися з булінгом в тих чи інших проявах (були жертвою чи свідком), а 40% постраждалих від цькування ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися  за допомогою. Багато хто не надає булінгу великого значення. Але насправді це не просто пустощі або грубість, а особлива форма взаємин, яка за відсутності своєчасної реакції переростає в насильство», -  зазначила юрист центру. 

Під час заходу студентська молодь дізналася про особливості адміністративної відповідальності за вчинення булінгу, яку було запроваджено прийнятим 18 грудня 2018 року  Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)”.  

Підставою для ухвалення закону стала поширеність випадків булінгу серед школярів. Відтепер булінг карається штрафом від 850 до 1700 грн. або громадськими роботами від 20 до 40 годин. Якщо булінг вчинять повторно протягом року або групою осіб, розмір покарання збільшиться до штрафу від 1700 до 3400 грн. або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин.

Окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу для керівників навчальних закладів. Якщо керівник закладу освіти не повідомить органи Національної поліції про випадки цькування серед учнів, до нього буде застосоване покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн. або виправних робіт до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку. 

Ознайомившись із національним та міжнародним досвідом боротьби з булінгом, студенти разом з доповідачем спробували розробити стратегію протидії булінгу та сформували  ключові меседжі: «Говори – не мовчи!», «Не показуй емоцій», «Тримайся подалі від кривдників», «Не будь байдужим! Не стій осторонь!».

Завершальним етапом уроку став тематичний флешмоб #РазомПротиБулінгу, щоб показати всім, що  #БулитиНЕкруто. Зовсім не круто!

1111

   

Ген справедливості

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua