«Скажемо разом булінгу – Ні!»

Деталі

82828162123Що таке булінг знають майже всі. Це явище поширене в різних країнах світу, наше суспільство не є винятком. Останнім часом булінг у школах став не просто розповсюдженим, а набув великого розмаху. Статистичні дані вражають: 67% українських школярів мають справу з проявами булінгу, з них 40 % про це нікому не розповідали і не зверталися по допомогу, трохи меньше половини соромляться говорити про це, а 22% вважають таке явище нормальним.

7 листопада, з метою попередження проявівбулінгу у шкільному середовищі, в рамках Всеукраїнськогоправопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», працівник Канівського бюро правової допомоги Олена Васильченко провела виховну годинудля учнів Канівської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату на тему: «Скажемо разом булінгу- ні!».

Булінг – це свідома агресивна поведінка однієї особи або групи осіб по відношенню до іншої, що має систематичний характер і супроводжується психологічним або фізичним насильством. Школярам розповіли чим булінг відрізняється від звичайного конфлікту, які існують його види та наслідки. 

Під час зустрічі учні приводили приклади з власного життя, розуміючи, що теж потрапляли у ситуації цькування та залякування. Обговорювали, що робити у випадку, якщо школяр став жертвою булінгуабо його свідком.

Звернули увагу на кібербулінг, який розповсюджений в соціальних мережах. Дітям було цікаво дізнатись, що за булінг існує відповідальність, яка запроваджена Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу».

Наприкінці заходушколярам роздали інформаційні матеріали про їх права та повідомили куди необхідно звертатись у разі їх порушення.

   

Ген справедливості

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua