Правники системи БПД провели особистий прийом та правопросвітницькі заходи в Зорівській об’єднаній територіальній громаді (ОТГ)

Деталі

zol3105З метою реалізації завдань передбачених Програмою надання безоплатної правової допомоги населенню Зорівської ОТГ, прийнятою рішенням Зорівської сільської ради від 05.04.2019 за № 15-10/VII щодо забезпечення належного доступу до безоплатної правової допомоги осіб, які мають на неї конституційне право і потребують такої допомоги, а також забезпечення доступу до справедливого правосуддя, 28 травня 2019 року фахівці Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги на чолі з директором Сергієм Брусом здійснили виїзд до с. Зорівка Золотоніського району.

В приміщені Зорівської сільської ради правниками місцевого центру проведено консультування громадян з правових питань та інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо ініціатив Мін’юсту, Уряду та МінСоцу – «Відповідальним батькам – урядова підтримка».

За правовою допомогою звернулося чотирнадцять жителів ОТГ. Переважна більшість питань стосувалась роз’яснення норм сімейного (розлучення, аліменти), спадкового (порядок спадкування, складення заповіту) права та соціального забезпечення (соціальні виплати «дітям війни»).

Велику зацікавленість у відвідувачів мобільного пункту викликала ініціатива Міністерства соціальної політики України «Муніципальна няня», а саме порядок відшкодування витрат на няню для дитини до 3 років.

Запитувачам даної інформації було повідомлено, що для отримання відшкодування необхідно:

  1. Укласти договір з муніципальною нянею.

  2. Звернутися у відділ соцзахисту відповідної ради за місцем проживання та надати:

  • копію офіційно укладеного з нянею договору;

  • документи, що підтверджують оплату послуг няні (квитанції, чеки, виписки з банківського рахунку);

  • паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини;

  • заяву на отримання компенсації.

 

Цього ж дня, фахівці місцевого центру провели для відвідувачів пришкільного табору, учнів 1-4 класів, Зорівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів розважальні вікторини з правової тематики.

Даний захід був приурочений до Дня захисту дітей, який традиційно відзначається 1 червня.

Тож напередодні свята школярі мали змогу удосконалити свої знання про права, обов’язки, відповідальність та механізми захисту своїх прав.

Діти з великим задоволенням розгадували правовий кросворд на асфальті та активно брали участь у грі: «Мої права та обов’язки», мета якої полягала у важливості знати не тільки свої права та обов’язки, а й не порушувати випадково прав інших людей.

По завершенню заходів кожному учаснику вручено тематичний буклет: «Твої права – твій захист» та «Паспорт прав дитини».

   

Ген справедливості

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua