Отримання безоплатної правової допомоги засудженими громадянами

Деталі

zolot130510 травня 2019 року, в рамках меморандуму про співпрацю та відповідно до затвердженого графіку роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на 2019 рік, на базі Золотоніського міськрайонного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Черкаській області (далі - відділ пробації) фахівцями Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено інформаційну зустріч та консультування для суб’єктів пробації.

Під час заходу засудженим роз’яснено порядок надання безоплатної правової допомоги, правових послуг, спрямованих на забезпечення реалізації прав і свобод людини і громадянина, захисту прав і свобод, їх відновлення у разі порушення.

«Сьогодні в Україні функціонує одна з найбільш розгалужених систем безоплатної правової допомоги, яка забезпечує надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги. Будь-яка особа може звернутися за правовою консультацією та роз’ясненнями щодо того, як краще вирішити свою проблему у правовий спосіб. Це безоплатна первинна правова допомога. Для окремих категорій осіб закон передбачає безоплатну вторинну правову допомогу (БВПД). Це можливість отримати професійні правничі послуги адвоката чи працівника системи безоплатної правової допомоги», - зазначила працівник місцевого центру.

Правову допомогу можуть отримати і засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі, у тому числі, які передані від іноземних держав та відбувають покарання в Україні.

Суб’єктам пробації повідомлено, що захист осіб у кримінальних провадженнях забезпечують регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Правову допомогу у цивільних та адміністративних справах (здійснення представництва інтересів та складання документів процесуального характеру) засудженим особам надають місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги.

Цього дня, правову допомогу у вигляді консультацій та роз’яснень надано п’яти громадянам.

Серед суб’єктів пробації поширено тематичні буклети системи БПД та проекту Міністерства юстиції «Я маю право!»: «Правова допомога, що гарантується державою», «Відповідальне батьківство», «Отримуй аліменти!».

 Також, 10 травня 2019 року фахівець Драбівського бюро правової допомоги (далі - бюро) Сергій Михлик спільно з начальником сектору філії ДУ «Центр пробації» у Черкаській області Іваном Тищенко провів інформаційний семінар для осіб, які відбувають покарання, не пов’язані з позбавленням волі.

В ході заходу Сергій Михлик ознайомив засуджених із Законом України «Про безоплатну правову допомогу», порядком отримання послуг в бюро. Зокрема, розповів учасникам заходу, як правильно написати звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги та роз’яснив діючі положення законодавства щодо процедури та порядку застосування до засуджених заохочень і стягнень.

В рамках роботи дистанційного пункту доступу громадян до БПД фахівець бюро надав вичерпні юридичні консультації та роз’яснення з питань виплати аліментів на дитину, прийняття спадщини, оформлення земельної ділянки, призначення субсидій тощо.

Також засуджених було проінформовано про Всеукраїнський правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».

   

Ген справедливості

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua