Конституційне право громадян на працю

Деталі

2612201924 грудня з метою інформування та підвищення правової обізнаності населення щодо конституційного права на працю керівник Чорнобаївського бюро правової допомоги Інна Копійка  провела семінар на тему: “Конституційне право на працю” для осіб, які перебувають на обліку в Чорнобаївській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості.

Під час заходу повідомлено, що відповідно до Конституції України  кожен громадянин має право на працю, яке передбачає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Держава створює умови для повної реалізації громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та виду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки та перепідготовки кадрів, відповідно до суспільних потреб. 

26122019 1Основний Закон забороняє використання примусової праці, тобто найманої праці. Одночасно Кодекс законів про працю України визначає єдиний спосіб реалізації права на працю громадянами - укладення трудового договору на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою, який оформлюється наказом чи розпорядження власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.

Працівник бюро наголосила, що відповідно до Конституції України і ст. 22 КЗпП України забороняється необґрунтована відмова у прийнятті на роботу, а також будь-яке обмеження прав чи встановлення переваг при укладенні, зміні чи припиненні трудового договору залежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної приналежності, статі, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, членства у профспілці чи іншому об'єднанні, виду і характеру занять, місця проживання.

Конституцією України передбачено право кожного громадянина на належні, безпечні і здорові умови праці, які реалізуються через охорону праці як систему правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Додатково з метою забезпечення інтересів громадян держава гарантує захист від незаконного звільнення, забороняє використання праці жінок і неповнолітніх на небезпечних для здоров'я роботах.

Наприкінці семінару працівник бюро наголосила на перевагах легального працевлаштування та зазначила, що погоджуючись на роботу без письмового оформлення трудових відносин громадянин  позбавляє себе можливості захисту з боку держави під час реалізації свого права на працю, передбаченого Конституцією України.

   

Ген справедливості

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua