Інформування клієнтів пробації щодо протидії домашньому насильству

Деталі

2911201925 та 26 листопада в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою, в Чигиринському та Черкаському районних секторах філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області працівниками  Черкаського місцевого центру та Чигиринського бюро правової допомоги  Іриною Крутоус і Оксаною Кривошеєю проведено інформування осіб, які перебувають на обліку в установі системи пробації  на тему: «Протидія домашньому та гендерно зумовленому насильству».

Мета заходу: привернення уваги громадськості до актуальних для суспільства проблем щодо подолання насильства в сім'ї та підвищення рівня обізнаності, формування свідомості усіх верств населення щодо негативного ставлення до домашнього насильства.

Учасникам заходу роз’яснено, що згідно чинного законодавства домашнє насильство – це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання між родичами або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

29112019 1Гендерно зумовлене насильство - це протиправні діяння, що спрямовані проти осіб через їх стать, завдають фізичної, сексуальної, психологічної або економічної шкоди чи страждань, включаючи загрози таких дій, у публічному або приватному житті. Насильство щодо жінок є формою дискримінації за ознакою статі, що визначено Конвенцією Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок, домашньому насильству та боротьбі з цими явищами.

Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» визначено, що суб’єктами, які здійснюють заходи з запобігання та протидії домашньому насильству, може бути встановлено щодо кривдника (особи, яка вчинила домашнє насильство у будь-якій формі) спеціальні заходи щодо протидії цьому явищу, до яких належать:

 

1) терміновий заборонний припис стосовно кривдника (виноситься уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України);

2) обмежувальний припис стосовно кривдника (видається судом);

3) взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи (здійснюється уповноваженими підрозділами органу Національної поліції України);

4) направлення кривдника для проходження спеціальної програми для такої категорії осіб (відповідальними за виконання програм для кривдників є місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування).

Присутнім наголошено, що центри з надання БВПД є уповноваженими установами на які покладено здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї. У разі необхідності особи можуть звернутися до них задля захисту порушених прав та законних інтересів.

   

Ген справедливості

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua