Інформування населення про доступ до безкоштовної психологічної реабілітації учасників АТО та Революції Гідності

Деталі

IMG 20181221 11462521 грудня 2018 року фахівцями Уманського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено зустріч із представниками ГО «Координаційний центр захисників Уманщини» з метою обговорення теми «Психологічна реабілітація для учасників АТО та Революції Гідності».

Присутніх поінформовано, що послуги з психологічної реабілітації надаються учасникам антитерористичної операції в реабілітаційних установах, з якими Службою України у справах ветеранів війни та учасників укладено договір про надання реабілітаційних послуг. Щоб отримати можливість пройти психологічну реабілітацію безкоштовно учаснику бойових дій, особі з інвалідністю внаслідок війти, учаснику війни чи постраждалому учаснику Революції Гідності потрібно з заявою, складеною в довільній формі, звернутись до районного органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання чи за місцем розташування військової частини для діючих військовослужбовців та тих, хто перебуває на службі. До заяви необхідно додати копію посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни або учасника війни, а також копію документа, що підтверджує участь в АТО або забезпеченні її проведення з перебуванням в районах АТО у період її проведення. Заява реєструється та протягом 1 робочого дня приймається рішення щодо укладення договору.

Існує вичерпний перелік підстав для відмови у наданні послуги:

1) відмова отримувача послуг або його законного представника від отримання послуг;

2) досягнення наданням послуг із психологічної реабілітації поставленої мети;

3) закінчення строку дії Договору;

4) невиконання умов Договору та / або порушення умов такого Договору, що поставило під загрозу життя чи здоров’я інших отримувачів чи надавачів послуг (насилля, агресивна поведінка, зберігання зброї чи наркотичних засобів, заборонених законодавством, гострий психічний розлад тощо);

5) наявність медичних протипоказань для надання послуг;

6) порушення правил внутрішнього розпорядку встановлені суб’єктом надання послуг;

7) перебування в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;

8) смерть отримувача послуг;

9) встановлення факту хронічного психічного захворювання, тимчасового розладу психічної діяльності, недоумства або іншого хворобливого стану психіки України відповідно до норм Закону України «Про психіатричну допомогу».

Для підвищення правової обізнаності учасників АТО та Революції Гідності в приміщенні ГО «Координаційний центр захисників Уманщини» були залишені інформаційні буклети та візитки Уманського МЦ.

   

Ген справедливості

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua