Перекваліфікація злочину з особливо тяжкого злочину на невеликої тяжкості

Деталі

adv bojkoАдвокат Божко Олександр Андрійович
Доручення № 023-0000616 від 14.06.14
Провадження № 12014250100000503 від 12.06.14

Кваліфікація діяння: ч.1 ст.115 КК України (санкція статті передбачає максимальну міру покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років).

Громадянин А на стадії досудового розслідування обвинувачувався у тому, що він знаходячись на території автостоянки, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, під час сварки з громадянином В, яка виникла на грунті особистих неприязних відносин, спочатку був підданий фізичному насильству з боку потерпілого.

Обвинувачений, усвідомлюючи, що відносно нього вчиняються суспільно-небезпечні дії, намагаючись захиститися від посягання на його життя та здоров’я, перевищуючи межі необхідної оборони, наніс потерпілому удар ножем, який він мав при собі, в область грудної клітки, в результаті чого спричинив останньому тілесні ушкодження, які згідно висновку експерта відносяться до тяжких тілесних ушкоджень, які виявилися несумісними з життям та від яких наступила смерть громадянина В.

Судовий розгляд здійснювався Уманським міськрайонним судом Черкаської області.

Проаналізувавши матеріали кримінального провадження на предмет правильної кваліфікації дій підзахисного адвокат Олександр Божко, який діяв за дорученням Регіонального центру з надання БВПД у Черкаській області, в ході судового розгляду, завдяки своїй  професійній наполегливості домігся, щоб дії підзахисного було перекваліфіковано на ст. 118 КК України (умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця, - карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років).

   
   
   
   

Ген справедливості

   

 

Безоплатна правова допомога

   

Ген справедливості

   
© 2014 Черкаський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua